Uwaga! Materiały do pobrania, zawierające zebrane lub opracowane przez e-WGT dane, chronione są prawem autorskim. Materiały te można wykorzystywać z podaniem źródła wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Każde inne użycie tych materiałów wymaga uzyskania od e-WGT zgody na piśmie.

Olej napędowy Benzyna bezołowiowa E95

 


Drożejąca ropa ciągnie w górę ceny na krajowym rynku paliw (2020-11-26)

W połowie 48-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,41 zł/l, a za ON 4,32 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia benzyny wzrosła o 2 grosze na litrze, a olej napędowy podrożał o 3 grosze (podobnie jak autogaz i Pb98). W cennikach hurtowych podwyżki były jeszcze większe, szczególnie w przypadku oleju napędowego, który podrożał w sakli tygodnia blisko 10 groszy na litrze.
Więcej…


W cennikach hurtowych diesel jest ponownie droższy od benzyny (2020-11-19)

W połowie 47-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,39 zł/l, a za ON 4,29 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia benzyny wzrosła o 2 grosze na litrze, a olej napędowy podrożał o symboliczny grosz (ceny obu paliw powróciły do poziomu sprzed dwóch tygodni). Cena średnia autogazu pozostała na poziomie 2,10 zł/l. W cennikach hurtowych diesel podrożał w ostatnim tygodniu bardziej od benzyny i już ją przewyższa. Więcej…


Ceny paliw spadły minimalnie w tygodniu kończącym się 12 listopada (2020-11-17)

W połowie 46-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,37 zł/l, a za ON 4,28 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia benzyny spadła o 2 grosze na litrze, a olej napędowy potaniał o symboliczny grosz. Po trzech tygodniach wzrostu cena średnia autogazu spadła o symboliczny grosz do 2,10 zł/l. Na rynku giełdowym notowania ropy wybiły mocno w górę na początku listopada, ale wpływ drożejącej ropy został częściowo zniwelowany przez spadek kursu USD/PLN. W hurcie, po kilku tygodniach obniżek (szczególnie benzyny), cena obu głównych paliw wzrosła o 4-6 groszy na litrze w skali tygodnia.
Więcej…


Ceny na krajowych stacjach paliw spadły symbolicznie trzeci tydzień z rzędu (2017-12-06)

Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…