Uwaga! Materiały do pobrania, zawierające zebrane lub opracowane przez e-WGT dane, chronione są prawem autorskim. Materiały te można wykorzystywać z podaniem źródła wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Każde inne użycie tych materiałów wymaga uzyskania od e-WGT zgody na piśmie.

Olej napędowy Benzyna bezołowiowa E95

 


Pierwszy raz od lutego olej napędowy kosztuje średnio poniżej 5 zł/l (2019-08-22)

Ostatni tydzień przyniósł dalsze spadki cen na krajowych stacjach paliw. Ceny średnie benzyn i ON spadły o kolejne 4-6 groszy na litrze (podobnie jak tydzień wcześniej). Aktualna średnia cena benzyny 95 oktanów wynosi 5,06 zł/l, a w przypadku oleju napędowego 4,99 zł/l. Cena średnia LPG pozostała na niezmienionym poziomie 1,99 zł/l.
Więcej…


Ceny paliw spadły o kilka groszy w tygodniu kończącym się 14 sierpnia, ale wpływ rekordowo drogiego dolara zaczyna być widoczny w cenach hurtowych (2019-08-14)

Po wielu tygodniach stabilizacji dopiero w połowie sierpnia dało się zauważyć kilkugroszowe spadki cen średnich benzyn i oleju napędowego. Aktualna średnia cena benzyny 95 oktanów wynosi 5,11 zł/l, a w przypadku oleju napędowego 5,03 zł/l. W tym czasie cena LPG spadła o 1 grosz, do 1,99 zł/l.
Więcej…


Ceny na krajowych stacjach paliw spadły symbolicznie trzeci tydzień z rzędu (2017-12-06)

Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…