Uwaga! Materiały do pobrania, zawierające zebrane lub opracowane przez e-WGT dane, chronione są prawem autorskim. Materiały te można wykorzystywać z podaniem źródła wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Każde inne użycie tych materiałów wymaga uzyskania od e-WGT zgody na piśmie.

Olej napędowy Benzyna bezołowiowa E95

 


Ostatni tydzień przyniósł stabilizację cen benzyn i lekki spadek cen oleju napędowego na krajowych stacjach paliw (2019-10-10)

Za litr ON trzeba zapłacić średnio 4,97 zł (-2 grosze w ciągu tygodnia), podczas gdy benzyna 95-oktanów ponownie została wyceniona na 4,96 zł/l. Stacje paliw odbudowują głodowe marże, korzystając ze spadku cen w hurcie. W skali tygodnia ceny hurtowe obu wymienionych paliw spadły o 5-6 groszy na litrze.
Więcej…


Ceny paliw pozostają stabilne na początku października (2019-10-07)

Ostatni tydzień przyniósł stabilizację cen detalicznych oleju napędowego i benzyn na krajowych stacjach paliw. Za litr ON trzeba zapłacić średnio 4,99 zł - czwarty tydzień z rzędu, podczas gdy benzyna 95-oktanów ponownie została wyceniona na 4,96 zł/l. W skali tygodnia praktycznie nie uległa zmianie cena benzyny w hurcie, ale zdecydowanie (8 gr/l) potaniał olej napędowy. Pozwoliło to na zmniejszenie ujemnej średniej marży uzyskiwanej ze sprzedaży litra oleju napędowego. Jednocześnie marża ze sprzedaży Pb95 zmniejszyła się do tylko 4 groszy na litrze. Więcej…


Ceny na krajowych stacjach paliw spadły symbolicznie trzeci tydzień z rzędu (2017-12-06)

Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…