W połowie 16-tygodnia 2021 za benzynę 95-oktanów i olej napędowy trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw odpowiednio 5,25 i 5,19 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia wymienionej benzyny spadła o 1 gr/l, a cena diesla nie zmieniła się. Od początku tego roku paliwa te podrożały po ok. 70 gr/l. W skali 12 miesięcy dwa główne paliwa podrożały już o 1,0-1,2 złotego za litr.
Więcej…
Szerząca się wiosną ubiegłego roku światowa pandemia coronawirusa przełożyła się na spadek popytu na surowce, a w konsekwencji gwałtowne przeceny kontraktów giełdowych. Najbardziej ucierpiała wtedy ropa naftowa. Więcej…
W połowie 15-tygodnia 2021 za benzynę 95-oktanów i olej napędowy trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw odpowiednio 5,26 i 5,19 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia wymienionej benzyny wzrosła o 1 gr/l, a cena diesla nie zmieniła się. Od początku roku paliwa te podrożały po ok. 70 gr/l.
Więcej…
W połowie 14-tygodnia 2021 za benzynę 95-oktanów i olej napędowy trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw odpowiednio 5,25 i 5,19 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia wymienionej benzyny wzrosła o 4 gr/l, a cena diesla nie zmieniła się. Od początku roku paliwa te podrożały po ok. 70 gr/l.
Więcej…
Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…