Uwaga! Materiały do pobrania, zawierające zebrane lub opracowane przez e-WGT dane, chronione są prawem autorskim. Materiały te można wykorzystywać z podaniem źródła wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Każde inne użycie tych materiałów wymaga uzyskania od e-WGT zgody na piśmie.

Olej napędowy Benzyna bezołowiowa E95

 


Dwa główne paliwa oddalają się w górę od poziomu 6 zł/l (2021-11-25)

W połowie 47-tygodnia 2021 za benzynę 95-oktanów i olej napędowy trzeba było zapłacić na krajowych stacjach średnio 6,04 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia benzyny wzrosła o 3 grosze, a ON podrożał o 2 grosze na litrze. Ceny detaliczne paliw zaliczają każdego tygodnia nowe historyczne maksima.
Więcej…


Zatankowanie paliwa poniżej 6 zł/l staje się coraz trudniejsze (2021-11-19)

W połowie 46-tygodnia 2021 za benzynę 95-oktanów i olej napędowy trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw odpowiednio 6,01 zł/l i 6,02 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena średnia benzyny wzrosła o 2 grosze, a ON podrożał o 3 grosze na litrze. Obecne poziomy cen paliw są najwyższe w historii.
Więcej…


Ceny na krajowych stacjach paliw spadły symbolicznie trzeci tydzień z rzędu (2017-12-06)

Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…