Uwaga! Materiały do pobrania, zawierające zebrane lub opracowane przez e-WGT dane, chronione są prawem autorskim. Materiały te można wykorzystywać z podaniem źródła wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Każde inne użycie tych materiałów wymaga uzyskania od e-WGT zgody na piśmie.

Olej napędowy Benzyna bezołowiowa E95

 


Silny złoty wyhamował podwyżki cen paliw (2020-07-30)

W połowie 31-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,33 zł/l, a za ON 4,27 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia benzyna 95 oktanów podrożała o symboliczny grosz na litrze, a ON nie zmienił swojej ceny średniej. Co ciekawe, ceny ropy pozostawały w tym czasie stabilne, a dużo mocniejszy złoty pozwolił na dalszy spadek cen hurtowych paliw.
Więcej…


Za nami kolejny tydzień sporych wzrostów cen paliw (2020-07-22)

W połowie 30-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,32 zł/l, a za ON 4,27 zł/l. Oznacza to, że w ciągu tygodnia benzyna 95 oktanów podrożała o 5, a ON o 6 groszy na litrze. Co ciekawe, ceny ropy pozostawały w tym czasie stabilne, a mocniejszy złoty pozwolił nawet na spadek cen w hurcie.
Więcej…


Ceny na krajowych stacjach paliw spadły symbolicznie trzeci tydzień z rzędu (2017-12-06)

Na krajowych stacjach paliw średnia cena litra benzyny, ON i LPG zmniejszyła się w ciągu tygodnia o 1-2 grosze. Na giełdowym rynku ropy notowania surowca lekko spadają po oczekiwanej przez rynek decyzji OPEC o przedłużeniu ograniczeń wydobycia. Wzrosty na rynku ropy zatrzymały się pod wpływem rekordowego wydobycia tego surowca w USA. Więcej…